








Feizy Gilmore Modern Distressed - Ivory/Blue/Taupe Area Rug
| Collection: | Gilmore |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Blue, Taupe |
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 100%Polypropylene / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.87" |
| Styles: | Contemporary,Casual,Bohemian & Eclectic |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.87" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Gilmore |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Blue, Taupe |
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 100%Polypropylene / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.87" |
| Styles: | Contemporary,Casual,Bohemian & Eclectic |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.87" |























