










Feizy Gilmore Modern Stripes - Ivory/Orange/Gray Area Rug
| Collection: | Gilmore |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Orange, Gray |
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 100%Polypropylene / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.87" |
| Styles: | Contemporary,Transitional,Bohemian |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.87" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Gilmore |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Orange, Gray |
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 100%Polypropylene / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.87" |
| Styles: | Contemporary,Transitional,Bohemian |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.87" |























