š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Glide Premium Jute Rug - Clearance
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Jute using hand knotted construction available in Blue Multi, Burnt Orange with transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Glide |
| Colors: | Aqua, Beige, Taupe, Blue, Tan |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Jute |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $20.65
Original: $59.00
-65%Glide Premium Jute Rug - Clearanceā
$59.00
$20.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Jute using hand knotted construction available in Blue Multi, Burnt Orange with transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Glide |
| Colors: | Aqua, Beige, Taupe, Blue, Tan |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Jute |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























