š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now









Gray Hawa Area Rug
| Collection: | Hawa |
|---|---|
| Colors: | Cream, Light Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 60% Wool, 40% Viscose / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |
Select Title
From $34.65
Original: $99.00
-65%Gray Hawa Area Rugā
$99.00
$34.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Hawa |
|---|---|
| Colors: | Cream, Light Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 60% Wool, 40% Viscose / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |























