š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now













Hale Gray&Slate Diamonds Wool&Viscose Rug - Clearance
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Iris with contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Hale |
| Colors: | Black, Blue, Medium Gray, Silver Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 55% Wool, 45% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |
Select Title
From $38.15
Original: $109.00
-65%Hale Gray&Slate Diamonds Wool&Viscose Rug - Clearanceā
$109.00
$38.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Iris with contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Hale |
| Colors: | Black, Blue, Medium Gray, Silver Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 55% Wool, 45% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |























