š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Hanini Area Rug
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Polyester using hand tufted construction with traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Hanini |
| Colors: | Beige, Taupe, Sandstone |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.2" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $27.65
Original: $79.00
-65%Hanini Area Rugā
$79.00
$27.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Polyester using hand tufted construction with traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Hanini |
| Colors: | Beige, Taupe, Sandstone |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.2" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























