š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now









Harib Area Rug
| Collection: | Harib |
|---|---|
| Colors: | Beige, Dark Purple, Medium Gray, Medium Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 73% Wool, 27% Recycled PET Yarn |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
Select Title
From $31.15
Original: $89.00
-65%Harib Area Rugā
$89.00
$31.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Harib |
|---|---|
| Colors: | Beige, Dark Purple, Medium Gray, Medium Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 73% Wool, 27% Recycled PET Yarn |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |























