š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Harini Area Rug
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Saffron with transitional, bohemian style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Harini |
| Colors: | Tan, Light Gray, Olive, Dark Brown, Taupe, Off White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 50% Polypropylene / Face: 50% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.02" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $59.15
Original: $169.00
-65%Harini Area Rugā
$169.00
$59.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Saffron with transitional, bohemian style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Harini |
| Colors: | Tan, Light Gray, Olive, Dark Brown, Taupe, Off White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 50% Polypropylene / Face: 50% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.02" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























