š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now











Hawkhurst Washable Area Rug - Clearance
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Teal with traditional style Easy-care, and Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Hawkhurst |
| Colors: | Denim, Dusty Coral, Medium Green, Rust, Navy, Peach |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Rubber |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $13.65
Original: $39.00
-65%Hawkhurst Washable Area Rug - Clearanceā
$39.00
$13.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Teal with traditional style Easy-care, and Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Hawkhurst |
| Colors: | Denim, Dusty Coral, Medium Green, Rust, Navy, Peach |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Rubber |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























