





Feizy Herrick Modern Solid - Gray Area Rug
| Collection: | Herrick |
|---|---|
| Colors: | Gray |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.6" |
| Styles: | Contemporary,Casual |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.6" |
Original: $169.00
-65%$169.00
$59.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Herrick |
|---|---|
| Colors: | Gray |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.6" |
| Styles: | Contemporary,Casual |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.6" |























