š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now






Horst Light Slate Area Rug - Clearance
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Slate Gray Taupe with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Horst |
| Colors: | White, Light Slate |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Plush High/Low Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $119.00
Horst Light Slate Area Rug - Clearanceā
$119.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Slate Gray Taupe with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Horst |
| Colors: | White, Light Slate |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Plush High/Low Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























