š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Horst Area Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polyester using machine woven construction available in Teal with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Horst |
| Colors: | Rust |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Plush High/Low Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.34" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $169.00
Horst Area Rugā
$169.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polyester using machine woven construction available in Teal with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Horst |
| Colors: | Rust |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Plush High/Low Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.34" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























