š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now














Ivaryn Ivory Subtle Linear Textured Wool Handmade Area Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Ivory, Sandstone, Pearl Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Ananda |
| Colors: | Ivory, Sandstone, Pearl |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Solid |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $36.05
Original: $103.00
-65%Ivaryn Ivory Subtle Linear Textured Wool Handmade Area Rugā
$103.00
$36.05Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Ivory, Sandstone, Pearl Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Ananda |
| Colors: | Ivory, Sandstone, Pearl |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Solid |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























