š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now


Janina Washable Area Rug
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Wool using hand woven construction with contemporary style Easy-care, and Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Janina |
| Colors: | Light Green, Green, Charcoal |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 80% Wool / Face: 20% Cotton |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.75" |
| Styles: | Contemporary |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.85" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $31.15
Original: $89.00
-65%Janina Washable Area Rugā
$89.00
$31.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Wool using hand woven construction with contemporary style Easy-care, and Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Janina |
| Colors: | Light Green, Green, Charcoal |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 80% Wool / Face: 20% Cotton |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.75" |
| Styles: | Contemporary |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.85" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























