š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now




Jorun Ivory Traditional Jute Handmade Area Rug
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Jute using hand knotted construction available in Ivory, Sandstone, Cream with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Enrico |
| Colors: | Ivory, Sandstone, Cream |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Jute |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.25" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |
$489.65
Original: $1,399.00
-65%Jorun Ivory Traditional Jute Handmade Area Rugā
$1,399.00
$489.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Jute using hand knotted construction available in Ivory, Sandstone, Cream with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Enrico |
| Colors: | Ivory, Sandstone, Cream |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Jute |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.25" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |























