🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now















Kabungahan Oushak Style Floral Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Bisque with floral pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Kabungahan |
| Colors: | Cream, Denim, Tan, Rust, Light Gray, Light Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Fringe Length: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $24.15
Original: $69.00
-65%Kabungahan Oushak Style Floral Rug—
$69.00
$24.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Bisque with floral pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Kabungahan |
| Colors: | Cream, Denim, Tan, Rust, Light Gray, Light Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Fringe Length: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























