š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Marash KMRSH-4609 Area Rug - Clearance
| About: | This Persian-style updated traditional rug is perfect for living rooms, bedrooms, or any other indoor space. It features a beautiful oriental pattern in a minimalist style with a stunning array of boho vintage distressed colors, including grey, beige, and white. |
|---|---|
| Collection: | MARASH |
| Colors: | Ivory, White, Gray, Light Gray |
| Construction: | Machine Made |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Polypropylene |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.32" |
Select Title
From $20.65
Original: $59.00
-65%Marash KMRSH-4609 Area Rug - Clearanceā
$59.00
$20.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | This Persian-style updated traditional rug is perfect for living rooms, bedrooms, or any other indoor space. It features a beautiful oriental pattern in a minimalist style with a stunning array of boho vintage distressed colors, including grey, beige, and white. |
|---|---|
| Collection: | MARASH |
| Colors: | Ivory, White, Gray, Light Gray |
| Construction: | Machine Made |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Polypropylene |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.32" |























