š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Kailey Area Rug
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Mocha with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Kailey |
| Colors: | Light Gray, Taupe, Tan, Dark Brown, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 50% Polypropylene / Face: 50% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.71" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $27.65
Original: $79.00
-65%Kailey Area Rugā
$79.00
$27.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Mocha with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Kailey |
| Colors: | Light Gray, Taupe, Tan, Dark Brown, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 50% Polypropylene / Face: 50% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.71" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























