š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now








Kajiado Area Rug - Clearance
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Bamboo-Derived Rayon using hand knotted construction available in Chocolate Brown with floral pattern, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Kajiado |
| Colors: | Charcoal, Cream, Pale Blue, Dusty Coral, Peach |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 70% Viscose / Face: 30% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.8" |
| Fringe Length: | 1" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $24.15
Original: $69.00
-65%Kajiado Area Rug - Clearanceā
$69.00
$24.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Bamboo-Derived Rayon using hand knotted construction available in Chocolate Brown with floral pattern, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Kajiado |
| Colors: | Charcoal, Cream, Pale Blue, Dusty Coral, Peach |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 70% Viscose / Face: 30% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.8" |
| Fringe Length: | 1" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























