š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now











Kalaheo Premium Rug - Clearance
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand knotted construction available in Thatch Blue with contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Kalaheo |
| Colors: | Sage |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 70% Wool / Face: 30% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $34.65
Original: $99.00
-65%Kalaheo Premium Rug - Clearanceā
$99.00
$34.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand knotted construction available in Thatch Blue with contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Kalaheo |
| Colors: | Sage |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 70% Wool / Face: 30% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























