š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now





Kalare Olive Area Rug
| Collection: | Kalare |
|---|---|
| Colors: | Off White, Tan, Light Gray, Olive, Taupe |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polypropylene, 50% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.71" |
Select Title
From $79.00
Kalare Olive Area Rugā
$79.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Kalare |
|---|---|
| Colors: | Off White, Tan, Light Gray, Olive, Taupe |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polypropylene, 50% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.71" |























