š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now





Kalkin Brown Area Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Dark Multi with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Kalkin |
| Colors: | Dark Brown, Light Gray, Olive, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 50% Polypropylene / Face: 50% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.02" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $179.00
Kalkin Brown Area Rugā
$179.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Dark Multi with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Kalkin |
| Colors: | Dark Brown, Light Gray, Olive, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 50% Polypropylene / Face: 50% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.02" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























