š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now


Kapueo Area Rug
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Saffron with transitional, bohemian style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Kapueo |
| Colors: | Tan, Taupe, Light Gray, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 50% Polypropylene / Face: 50% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.02" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $69.65
Original: $199.00
-65%Kapueo Area Rugā
$199.00
$69.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Saffron with transitional, bohemian style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Kapueo |
| Colors: | Tan, Taupe, Light Gray, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 50% Polypropylene / Face: 50% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.02" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























