š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now






Kare Area Rug
| Collection: | Kare |
|---|---|
| Colors: | Tan, White, Dark Purple, Dark Red, Light Brown, Medium Gray |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 70% Viscose, 30% Wool / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.8" |
| Fringe Length: | 1" |
Select Title
From $66.15
Original: $189.00
-65%Kare Area Rugā
$189.00
$66.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Kare |
|---|---|
| Colors: | Tan, White, Dark Purple, Dark Red, Light Brown, Medium Gray |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 70% Viscose, 30% Wool / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.8" |
| Fringe Length: | 1" |























