









Feizy Karina Traditional Persian - Gray/Purple/Gold Area Rug
| Collection: | Karina |
|---|---|
| Colors: | Gray, Purple, Gold |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Traditional,Bohemian & Eclectic,Craftsman |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.2" |
Original: $359.00
-65%$359.00
$125.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Karina |
|---|---|
| Colors: | Gray, Purple, Gold |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Traditional,Bohemian & Eclectic,Craftsman |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.2" |























