š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now










Kearny Area Rug - Clearance
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Slate Gray Taupe with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Kearny |
| Colors: | Charcoal, Beige, Rust, Dark Red, Light Slate |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 70% Polypropylene / Face: 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $17.15
Original: $49.00
-65%Kearny Area Rug - Clearanceā
$49.00
$17.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Slate Gray Taupe with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Kearny |
| Colors: | Charcoal, Beige, Rust, Dark Red, Light Slate |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 70% Polypropylene / Face: 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























