






Feizy Keystone Modern Stripes - Brown/Green/Red Area Rug - Clearance
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand knotted construction available in Eggplant with contemporary, casual style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Keystone |
| Colors: | Dark Red, Green, Red |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: Wool / Face: Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | N/A |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |
Original: $1,449.00
-65%$1,449.00
$507.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand knotted construction available in Eggplant with contemporary, casual style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Keystone |
| Colors: | Dark Red, Green, Red |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: Wool / Face: Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | N/A |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |























