




Feizy Keystone Transitional Stripes - Gold/Green/Red Area Rug - Clearance
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Wool using hand knotted construction available in Indigo with transitional, casual, mid-century modern style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Keystone |
| Colors: | Gold, Green, Red |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: Wool / Face: Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Contemporary |
| Backing: | N/A |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |
Original: $799.00
-65%$799.00
$279.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Wool using hand knotted construction available in Indigo with transitional, casual, mid-century modern style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Keystone |
| Colors: | Gold, Green, Red |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: Wool / Face: Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Contemporary |
| Backing: | N/A |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |























