š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now









Kimanuit Area Rug - Clearance
| Collection: | Kimanuit |
|---|---|
| Colors: | Dark Red, Light Brown, Dark Brown, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.59" |
| Fringe Length: | 3.5" |
Select Title
From $13.65
Original: $39.00
-65%Kimanuit Area Rug - Clearanceā
$39.00
$13.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Kimanuit |
|---|---|
| Colors: | Dark Red, Light Brown, Dark Brown, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.59" |
| Fringe Length: | 3.5" |























