š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now









Kuro Traditional Style Rug - Clearance
| Collection: | Kuro |
|---|---|
| Colors: | Rust, Blue, Mustard, Charcoal, Gray, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Fringe Length: | 4.3" |
Select Title
From $20.65
Original: $59.00
-65%Kuro Traditional Style Rug - Clearanceā
$59.00
$20.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Kuro |
|---|---|
| Colors: | Rust, Blue, Mustard, Charcoal, Gray, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Fringe Length: | 4.3" |























