š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now









Kuron Area Rug
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Saffron with geometric pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Kuron |
| Colors: | Off White, Gray, Charcoal |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.18" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.22" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $169.00
Kuron Area Rugā
$169.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Saffron with geometric pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Kuron |
| Colors: | Off White, Gray, Charcoal |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.18" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.22" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























