🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now






















Lajos Black & White Checkered Plush Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Fern with checkered pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Brand: | Hauteloom |
| Collection: | Lajos |
| Colors: | Ivory, Black |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Main: 100% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.55" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.55" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $27.65
Original: $79.00
-65%Lajos Black & White Checkered Plush Rug—
$79.00
$27.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Fern with checkered pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Brand: | Hauteloom |
| Collection: | Lajos |
| Colors: | Ivory, Black |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Main: 100% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.55" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.55" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























