š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now










Leanna Green Washable Area Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polyester using machine woven construction available in Kelly Green with solid pattern, solid style Made in Turkey. |
|---|---|
| Brand: | Hauteloom |
| Collection: | Leanna |
| Colors: | Gray Green, Green |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polyester / 50% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Solid |
| Backing: | Cotton |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $24.15
Original: $69.00
-65%Leanna Green Washable Area Rugā
$69.00
$24.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polyester using machine woven construction available in Kelly Green with solid pattern, solid style Made in Turkey. |
|---|---|
| Brand: | Hauteloom |
| Collection: | Leanna |
| Colors: | Gray Green, Green |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polyester / 50% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Solid |
| Backing: | Cotton |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























