š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now









Leanna Light Brown Washable Area Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polyester using machine woven construction available in Burnt Orange with solid pattern, solid style Made in Turkey. |
|---|---|
| Brand: | Hauteloom |
| Collection: | Leanna |
| Colors: | Light Brown, Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polyester / 50% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Solid |
| Backing: | Cotton |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $24.15
Original: $69.00
-65%Leanna Light Brown Washable Area Rugā
$69.00
$24.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polyester using machine woven construction available in Burnt Orange with solid pattern, solid style Made in Turkey. |
|---|---|
| Brand: | Hauteloom |
| Collection: | Leanna |
| Colors: | Light Brown, Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polyester / 50% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Solid |
| Backing: | Cotton |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























