




Feizy Leylan Transitional Ikat - Tan/Ivory/Orange Area Rug
| Collection: | Leylan |
|---|---|
| Colors: | Tan, Ivory, Orange |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100%Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Transitional,Bohemian & Eclectic,Craftsman |
| Backing: | N/A |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.2" |
Original: $299.00
-65%$299.00
$104.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Leylan |
|---|---|
| Colors: | Tan, Ivory, Orange |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100%Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Transitional,Bohemian & Eclectic,Craftsman |
| Backing: | N/A |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.2" |























