š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Limbalod Area Rug - Clearance
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Bamboo-Derived Rayon using hand knotted construction available in Eggplant with traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Limbalod |
| Colors: | Taupe, Charcoal, Ice Blue, Dark Red, Beige |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 70% Viscose / Face: 30% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.8" |
| Fringe Length: | 1" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $24.15
Original: $69.00
-65%Limbalod Area Rug - Clearanceā
$69.00
$24.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Bamboo-Derived Rayon using hand knotted construction available in Eggplant with traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Limbalod |
| Colors: | Taupe, Charcoal, Ice Blue, Dark Red, Beige |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 70% Viscose / Face: 30% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.8" |
| Fringe Length: | 1" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























