š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now








Loganholme Area Rug - Clearance
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Blue Multi with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Loganholme |
| Colors: | Blue, Charcoal, Cream, Gray, Ice Blue, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 70% Polypropylene / Face: 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $119.00
Loganholme Area Rug - Clearanceā
$119.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Blue Multi with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Loganholme |
| Colors: | Blue, Charcoal, Cream, Gray, Ice Blue, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 70% Polypropylene / Face: 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























