š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now




Lonan Black Hand Loomed Area Rug - Clearance
| Collection: | Lonan |
|---|---|
| Colors: | Dark Purple |
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | Face: 80% Wool, 20% Polyester / Warp: 80% Wool, 20% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.36" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |
Select Title
From $27.65
Original: $79.00
-65%Lonan Black Hand Loomed Area Rug - Clearanceā
$79.00
$27.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Lonan |
|---|---|
| Colors: | Dark Purple |
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | Face: 80% Wool, 20% Polyester / Warp: 80% Wool, 20% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.36" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |























