š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now






















Mack Floral Wool Area Carpet
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Emerald with floral pattern, transitional, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Mack |
| Colors: | Denim, Tan, Sky Blue, Light Gray, Light Sage |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.63" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $38.15
Original: $109.00
-65%Mack Floral Wool Area Carpetā
$109.00
$38.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Emerald with floral pattern, transitional, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Mack |
| Colors: | Denim, Tan, Sky Blue, Light Gray, Light Sage |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.63" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























