





Feizy Mackay Transitional Stripes - Tan/Ivory/Brown Area Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Viscose using hand woven construction available in Ocean with transitional, casual style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Mackay |
| Colors: | Tan, Ivory, Dark Brown |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: Viscose / Face: Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Contemporary |
| Backing: | N/A |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |
Original: $199.00
-65%$199.00
$69.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Viscose using hand woven construction available in Ocean with transitional, casual style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Mackay |
| Colors: | Tan, Ivory, Dark Brown |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: Viscose / Face: Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Contemporary |
| Backing: | N/A |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |























