š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now













Manalad 3D Wool-Faux Silk Area Rug - 4x6 - Clearance
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Bamboo-Derived Rayon using machine woven construction available in Dark Brown with stripe, geometric pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Manalad |
| Colors: | Cream, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 51% Viscose / Face: 49% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $17.15
Original: $49.00
-65%Manalad 3D Wool-Faux Silk Area Rug - 4x6 - Clearanceā
$49.00
$17.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Bamboo-Derived Rayon using machine woven construction available in Dark Brown with stripe, geometric pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Manalad |
| Colors: | Cream, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 51% Viscose / Face: 49% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























