


Feizy Manoa Transitional Geometric - Taupe/Ivory/Tan Area Rug - Clearance
| Collection: | Manoa |
|---|---|
| Colors: | Taupe, Ivory, Tan |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: Wool, Viscose / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Transitional,Mid-Century Modern |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.31" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Manoa |
|---|---|
| Colors: | Taupe, Ivory, Tan |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: Wool, Viscose / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Transitional,Mid-Century Modern |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.31" |























