š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now











Maudsland Area Rug - Clearance
| Collection: | Maudsland |
|---|---|
| Colors: | Denim, Teal, Light Sage, Olive, Dark Brown |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 90% Wool, 10% Polyester / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.15" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
Select Title
From $149.00
Maudsland Area Rug - Clearanceā
$149.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Maudsland |
|---|---|
| Colors: | Denim, Teal, Light Sage, Olive, Dark Brown |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 90% Wool, 10% Polyester / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.15" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |























