š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now










McKinlay Luxe Rug
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Burnt Orange, Iris with oriental pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | McKinlay |
| Colors: | Teal, Gray, Mustard, Rust, Medium Gray, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Fringe Length: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $24.15
Original: $69.00
-65%McKinlay Luxe Rugā
$69.00
$24.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Burnt Orange, Iris with oriental pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | McKinlay |
| Colors: | Teal, Gray, Mustard, Rust, Medium Gray, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Fringe Length: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























