š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now











Meads Abstract Mustard Luxe Rug
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Dark Brown with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Meads |
| Colors: | Cream, Denim, Mustard, Tan, Light Gray, Light Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Fringe Length: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $24.15
Original: $69.00
-65%Meads Abstract Mustard Luxe Rugā
$69.00
$24.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Dark Brown with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Meads |
| Colors: | Cream, Denim, Mustard, Tan, Light Gray, Light Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Fringe Length: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























