š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now









Metung Wool Rug
| Collection: | Metung |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Denim, Teal, Medium Gray, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.59" |
Select Title
From $89.00
Metung Wool Rugā
$89.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Metung |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Denim, Teal, Medium Gray, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.59" |























