š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now





Michael Amini MA90 Uptown Grey Ivory Modern Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 35% SHRINK POLYESTER/65% POLYROPYLENE / Warp: 35% SHRINK POLYESTER/65% POLYROPYLENE / Warp: Latex |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Fom Latex |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.24" |
Select Title
From $163.00
Michael Amini MA90 Uptown Grey Ivory Modern Indoor Area Rug - Clearanceā
$163.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 35% SHRINK POLYESTER/65% POLYROPYLENE / Warp: 35% SHRINK POLYESTER/65% POLYROPYLENE / Warp: Latex |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Fom Latex |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.24" |























