


Feizy Morisco Transitional Stripes - Brown/Ivory Area Rug - Clearance
| Collection: | Morisco |
|---|---|
| Colors: | Dark Red, Ivory |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100%Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Casual,Bohemian |
| Backing: | N/A |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Morisco |
|---|---|
| Colors: | Dark Red, Ivory |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100%Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Casual,Bohemian |
| Backing: | N/A |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |























