š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now










Nabangig Washable Area Rug - Clearance
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Iris, Kelly Green with traditional style Easy-care, and Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Nabangig |
| Colors: | Beige, Charcoal, Denim, Dusty Coral, Olive |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Rubber |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $17.15
Original: $49.00
-65%Nabangig Washable Area Rug - Clearanceā
$49.00
$17.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Iris, Kelly Green with traditional style Easy-care, and Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Nabangig |
| Colors: | Beige, Charcoal, Denim, Dusty Coral, Olive |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Rubber |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























