š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now















Nairne Textured Wool Area Rug - Clearance
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Burnt Orange, Iris with oriental pattern, transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Nairne |
| Colors: | Black, Gray, Taupe |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.3" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $13.65
Original: $39.00
-65%Nairne Textured Wool Area Rug - Clearanceā
$39.00
$13.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Burnt Orange, Iris with oriental pattern, transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Nairne |
| Colors: | Black, Gray, Taupe |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.3" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























